SINT ANNALAND STRAND 73
Nederland, Zeeland
Sint Annaland Strand is een fraaie en populaire duikplek met een van de mooiste bodembegroeiingen van Zeeland. De stek heeft ook voldoende faciliteiten in de buurt. Je duikt over een kleurrijke, flauw aflopende helling vol levensvormen. Het is ook een stek met grote contrasten. Zandvlakten en kleurrijke bodembegroeiing wisselen elkaar af. Ook op deze duikplek is het Sepiaproject Tholen actief. Behalve sepia's kom je vlokslakken, snotolven, zeenaalden, heremietkreeften en krabben tegen. Soms zie je hier ook zeepaardjes. Langs de schelpenrand, voor velen bekend gebied, kun je pauwkokerwormen en zeedahlia's vinden. Duik met laagwater. Je hebt dan het beste zicht en je kunt je dan met de stroming mee terug later voeren naar het instappunt.
Bijzonderheden
Sint Annaland Strand ligt vlakbij de haven van Sint Annaland, halverwege de Krabbenkreek. Dit is een smalle, ondiepe geul in de Oosterschelde met een geleidelijk aflopende zandbodem. Parkeer je aan de Havenweg bij het strand en loop naar de waterkant.
Waarschuwingen
De instapplek van Sint Annaland ligt dicht tegen de vaargeul. Maak geen vrije opstijging van meer dan 6 meter. Het gebied is ook een visperceel. Ga niet te water als de visser actief is. Waarschuw overige watersporters zoals suppers. Plaats een duikvlag op de kant. Veel dagrecreatie en zwemmers op warme zomerdagen. Beste zicht met laagwater. De AED is te vinden bij de receptie van het Chaletpark de Krabbenkreek.
Duikkaarten SINT ANNALAND STRAND 2
- Duikersgidskaart
- Detailkaart
- Wrakkaart
- Streekkaart
Verspreiding is strafbaar
Kenmerken SINT ANNALAND STRAND
- Bijnamen
- Kleine Nol, Stalland, Sint-Annaland Strand
- Adres
- Havenweg, 4697 RL Sint Annaland
- Parkeren
- Beperkte geasfalteerde parkeergelegenheid
- Afstand
- 200 m.
- Geschikt voor
- Nachtduiken, onderwaterfotografie, beginnende duikers (onder begeleiding), dagje uit met het gezin, ervaren oosterscheldeduikers, duikoefeningen
- Vergunning
- N.v.t. \ N.A.
- Toegang
- Vrij toegang
- Faciliteiten
- Picknickbanken, duikerstrap, toilet, camping, restaurant met terras, vakantiehuisjes, ponton, AED tijdens openingstijden
- Watersoort
- Zout
- Getijde
- LW en HW
- Duiksoort
- Kantduik, bootduik, kantduik van strand
- Stroming
- Gemiddeld
- Zicht
- 3 - 7 m.
- Zicht gemiddeld
- 4 m.
- Diepte
- 18 m.
- Bodem
- zand, stenen en basaltblokken, oesterbanken
- Leven
- Anemoon, zeeanjelier, zeepaardje, gewone heremietkreeft, knotszakpijp, krab, kreeft, oester, snotolf, zeebaars, zeedahlia, sepia, bruine plooislak, paling
- Overige recreatie
- Jachthaven, zandstrand, fietsen, dagrecreatie in de zomer, hengelsport, zwemmen, wandelen, snorkelen
- Nood
- 112
ABONNEER JE NU!
Voordelen abonnement
- Jaarlijks seizoensadvies
- Updates van alle toplocaties
- Elk jaar nieuw ontdekte stekken
- Online abonnee content
- Groot duikkaarten archief
- Online wrakanimaties
- Automatische getijdenplanner
- Lagere kosten
Groot Online Duikkaartenarchief, 3D Wrakanimaties, Getijdenplanner, elk jaar de Duikersgids en meer. ABONNEER JE HIER
ABONNEER JE NU!
Voordelen abonnement
- Jaarlijks seizoensadvies
- Updates van alle toplocaties
- Elk jaar nieuw ontdekte stekken
- Online abonnee content
- Groot duikkaarten archief
- Online wrakanimaties
- Automatische getijdenplanner
- Lagere kosten
Huidige weerscondities
Stekken in de buurt
Sint annaland parking (0,43km)
Blinde dam (3,71km)
Anna jacobapolder (3,99km)
Goudzwaard (4,06km)
Veenplaten anna jacobapolder (4,15km)
Zoetersbout (4,27km)
Veerhaven zijpe (4,93km)


















.jpg?t=1771207551)
.jpg?t=1771207551)





































.jpg)






















































































