Zo mooi zijn de wanden in de Put van Ekeren

Dit bericht is geplaatst op 8 juni 2025
Zo mooi zijn de wanden in de Put van Ekeren

De wand is begroeid met mosselen, wieren en algen. Prachtig!

De Put van Ekeren is een prachtige, veelzijde duikstek in Antwerpen. Deze duik focussen de duikers zich op de prachtige wanden in deze plas. Duikersgids Support Team. Video: Jody Boelen. Bekijk video: Elk jaar updates topduikstekken en nieuw ontdekte duikplaatsen. Abonneer je nu.

Duiken Put van Ekeren

De Put van Ekeren heeft alles. Helder water, een grote biodiversiteit, objecten, meervallen, wanden en soms zelfs plantengrotten. Dit keer duiken Jody en zijn buddies langs de wanden om ondiep terug terug te keren naar de instapplaats. Ze maken een heerlijke duik met fantastische ontmoetingen met zeelten. De totale duiktijd is 70 minuten en zo het zich laat aanzien was het 70 minuten genieten. Ze beginnen hun duik langs de wand. Dan valt meteen op hoe steil de wand eigenlijk is. Als ze dichterbij komen zien ze dat de wand begroeid is met mosselen, wieren en algen. Prachtig!

Mooie zeelten

Na een tijdje verlaten ze de wand en gaan ze via de zandbodem richting de bodemvegetatie. Ook hier is de Put van Ekeren schitterend om te zien. Het witte zand wordt afgewisseld met mossen en waterplanten. Welke van de vele soorten zullen ze tegenkomen? In de verte zien ze schimmen opdoemen. Het zijn zeelten. De vissen zoeken tussen de waterplanten naar voedsel en trekken zich niet veel van de duikers aan. Dan duiken twee kleine baarzen op die met de zeelten meezwemmen. Dat wordt niet gewaardeerd. De zeelten zwemmen weg om elders rustig verder te eten. De duik loopt ten einde. Hoe was jouw duik in de Put van Ekeren? Of dook je ergens anders? Log het op Duikergids. 

Groot Online Duikkaartenarchief, 3D Wrakanimaties, Getijdenplanner, elk jaar de Duikersgids en meer. ABONNEER JE HIER

Gerelateerde artikelen

Reageer op dit bericht

‹ Terug naar het overzicht