Voor het eerst wolhandkrabben gelogd in de Casteleynsplas

Dit bericht is geplaatst op 6 april 2025
Voor het eerst wolhandkrabben gelogd in de Casteleynsplas

Op 29 maart verscheen het eerste logbericht.

In de Casteleynsplas wordt dit seizoen voor het eerst over wolhandkrabben gelogd. Na jaren van geen enkele waarneming, verschenen dit seizoen al twee logberichten over deze soort. Duikersgids Support Team. Video: Jos de Schiffart. Duikweetjes.nl. Bekijk video: Elk jaar updates topduikstekken en nieuw ontdekte duikplaatsen. Abonneer je nu.

Duiken Casteleynsplas

Het eerste logbericht over chinese wolhandkrabben in de Casteleynsplas is geplaatst op 29 maart. Duikers keken verbaasd op toen de krab ineens voor ze uitliep over de bodem. Op 6 april verscheen het tweede logbericht. Dit dier had zijn of haar aanwezigheid liever geheim gehouden. Toen de duikers de wolhandkrab waarnamen, rende het dier snel weg om zich zo snel mogelijk in de bodem in te graven. De eerste chinese wolhandkrab in Duitsland werd waargenomen in 1912. Wanneer denk je dat de eerste in Nederland is gezien? Wat denk jij? Is het 1931, 1930 of 1941? Kijk hier of je het antwoord goed hebt.Je leest het op duikweetjes.nl.

Wolhandkrabben in duikstekken

Logberichten over wolhandkrabben kennen we van tal van duiklocaties. Ze worden vooral veel gezien in de Zegerplas, maar ook in de Spiegelpolder en de Nieuwe Meer worden ze geregeld gespot. In Zegerplas Boothill komen ze ook voor. Er worden daar vaak uitzonderlijk grote exemplaren van deze soort gezien. Duikers, die hier veel duiken, gaan voorzichtig met de wolhandkrabben om. Als je vinger tussen de scharen van dit dier terechtkomt, zul je dat niet snel vergeten. Zegerplas Boothill is een ontdekking uit Duikersgids 20. Je vindt deze stek op bladzijde 118 van deze uitgave. Wil je wolhandkrabben zien? Je komt ze hier gegarandeerd tegen. Maar, wees voorzichtig!

Groot Online Duikkaartenarchief, 3D Wrakanimaties, Getijdenplanner, elk jaar de Duikersgids en meer. ABONNEER JE HIER

Gerelateerde artikelen

Reageer op dit bericht

‹ Terug naar het overzicht