Sneeuw in Ruinerwold. Stek wordt wederom geplaagd door algen!
Dit bericht is geplaatst op 23 maart 2025
Wordt het eens zo prachtige en stabiele Ruinerwold een matige duikplaats?
Wat is er aan de hand? Het eens zo stabiele Ruinerwold kampt de laatste jaren telkens met een algenplaag. Ook nu weer lijkt het op een sneeuwstorm onderwater. Duikersgids Support Team. Video: David Wassing. Bekijk video: Elk jaar updates topduikstekken en nieuw ontdekte duikplaatsen. Abonneer je nu.
Duiken in Ruinerwold
Het sneeuwt in Ruinerwold. Op de video van David is duidelijk te zien hoe dat er onderwater uitziet. Overal drijven witte vlokken in het water, wat het zicht behoorlijk belemmert. De beelden zijn van 10 maart. Sindsdien is er op deze locatie niet meer gelogd, waarschijnlijk vanwege de slechte omstandigheden. Eerdere logberichten wijzen eveneens op beperkt zicht vanwege algen. Heb jij onlangs een duik gemaakt in Ruinerwold? Of heb je je duik afgebroken? Log je bevindingen op Duikersgids om andere duikers op de hoogte te houden. Dat het met Ruinerwold niet goed gaat, is al enige jaren bekend. Het is pas maart en de eerste algenplaag is al uitgebroken. Wat is er aan de hand?
Slechte waterkwaliteit
Vorig jaar was het in Ruinerwold ook meermaals mis. Ook toen begonnen de problemen vroeg in het jaar. Begin april werd melding gemaakt van een rode algenplaag, die lang aanhield. Rond 14 april trad enige verbetering op. Vervolgens was het in juni weer helemaal mis. Wordt het eens zo prachtige en stabiele Ruinerwold een matige duikplaats? Dat mag niet gebeuren. Daarvoor zijn er veel te weinig duikplaatsen in het Noorden. De Noord Nederlandse Duik Federatie (NNDF) maakt zich al langere tijd zorgen over de plas. Vooralsnog is op hun website niets over de huidige omstandigheden te vinden. Wellicht is het een optie om de handen ineen te slaan met de plaatselijke hengelverenigingen. Een goed gezamenlijk beheer kan veel problemen voorkomen.
Groot Online Duikkaartenarchief, 3D Wrakanimaties, Getijdenplanner, elk jaar de Duikersgids en meer. ABONNEER JE HIER
Reageer op dit bericht