Negatief zwemadvies Slag Stormvogel in Zuid-Holland

Dit bericht is geplaatst op 1 mei 2025
Negatief zwemadvies Slag Stormvogel in Zuid-Holland

Kijk voor meer informatie op zwemwater.nl

Voor duikplaats Slag Stormvogeel in Zuid-Holland is een negatief zwemadvies afgegeven vanwege blauwalg. Dit meldt Waterkaart.net. Het advies geldt sinds 24 april. Duikersgids Support Team: Eric Schipper-Veth. Elk jaar updates topduikstekken en nieuw ontdekte duikplaatsen. Abonneer je nu.

Duiken Slag Stormvogel 

Het negatief zwemadvies is afgegeven voor de noord en zuidzijde van het Oostvoornse Meer. Dit betekent dat ook de waterkwaliteit van Slag Stormvogel niet goed is. Een negatief zwemadvies betekent niet dat zwemmen of duiken verboden is. Het wordt daarentegen wel ten strengste afgeraden. Blauwalg kan irritatie veroorzaken aan ogen en huid en kan leiden tot hoofdpijn en maag- en darmklachten. Het is de eerste keer dat er dit jaar een negatief zwemadvies wordt afgegeven voor Slag Stormvogel. Het advies geldt niet voor Slag Baardmannetje en Slag Bergeend aan de westzijde. 

Zicht Oostvoornse Meer

De waarschuwing komt niet onverwacht. De waterkwaliteit in het Oostvoornse Meer is al jarenlang niet goed. Er wordt al langere tijd onderzoek gedaan naar de oorzaken, maar tot nog toe met weinig resultaat. Blauwalg ontstaat veelal met het stijgen van de watertemperatuur en dan vooral in plassen die daar gevoelig voor zijn, zoals het Oostvoornse Meer. De kans op slecht zicht is hier vooral in de zomer erg groot. In de winter en het vroege voorjaar kun je in het Oostvoornse Meer uitstekend duiken, met zichtwaarden tot soms wel 15 meter. Heb je de afgelopen tijd in deze duikstek gedoken? Wat waren jouw ervaringen? Log het op Duikesgids. Kijk hier voor meer informatie over de waterkweliteit in duikplaatsen.

Groot Online Duikkaartenarchief, 3D Wrakanimaties, Getijdenplanner, elk jaar de Duikersgids en meer. ABONNEER JE HIER

Gerelateerde artikelen

Reageer op dit bericht

‹ Terug naar het overzicht