Grote pijlstaartrog bij Putti's Place!

Dit bericht is geplaatst op 29 juni 2025
Grote pijlstaartrog bij Putti's Place!

Op een diepte van 28 meter.

Bij Putti's Place is dit weekend een grote pijlstaartrog waargenomen. De duikers spotten het dier terwijl het lag te rusten op 28 meter diepte. Helaas zijn er bij het logbericht geen foto's geplaatst. Duikersgids Support Team: Fleur Vernhout. Foto: Stock. Elk jaar updates topduikstekken en nieuw ontdekte duikplaatsen. Abonneer je nu.

Duiken Putti's Place 

Over de omvang van de rog vermelden de duikers niets in hun logbericht. Het zou om een grote pijlstaartrog gaan. Het zal je maar gebeuren. Je duikt vlak boven de bodem in Putti's Place op een diepte van 28 meter. Dan gebeurt het. Je spot een grote, rustende pijlstaartrog. Even weet je niet wat je ziet. Je twijfelt en kijk nog een keer goed. Ja hoor, het kan niet missen. Het is er eentje. Dan waarschuw je je buddy. Waarnemingen van roggen in de Zeeuwse wateren zijn geen zeldzaamheid meer. Het is dit seizoen al 10 keer voorgekomen. Toch zijn het ontmoetingen die elke duik iets speciaals geven. 

Roggen herkennen 

In de Zeeuwse wateren leven verschillende soorten roggen. Kan jij ze uit elkaar houden en weet je waar je op moet letten? Als Fleur een pijlstaartrog gezien heeft, dan heeft ze de soort aan verschillende kenmerken kunnen herkennen. Pijlstaartroggen hebben een plat, ruitvormig lichaam, met een lange dunne staart die langer is dan het lichaam. Een belangrijk ander kenmerk van de pijlstaartrog is de giftige stekel op de staart. Deze is enkele centimeters lang en niet altijd zichtbaar. Heb jij weleens een rog gespot en weet je om welke soort het ging. Of heb je gewoon een leuke duik gemaakt? Log het op Duikersgids.

Groot Online Duikkaartenarchief, 3D Wrakanimaties, Getijdenplanner, elk jaar de Duikersgids en meer. ABONNEER JE HIER

Gerelateerde artikelen

Reageer op dit bericht

‹ Terug naar het overzicht